• DU Kočevje, Reška cesta 5, 1330 Kočevje
    Uradne ure:
    vsak ponedeljek od 9,00 do 12,00 ure in
    vsak četrtek od 14,00 do 17,00 ure.

    Kontakti>>

DOSEŽKI NAŠIH ŠPORTNIKOV V LETU 2015

Leto, ki se poslavlja, bo v analih  DU zapisano z zlatimi črkami, saj so naši športniki dosegli odlične rezultate. Tekmovali so na tekmovanjih mednarodnega, medobčinskga, občinskega in društvenega  nivoja. Največji uspeh pa so dosegli na 40.SIU PZDU DOLENJSKE IN BELE KRAJINE, kjer so bili absolutni prvaki, saj so tako ženske kot moški dosegli skupno 1. mesto med 32 ekipami.

Komisija za šport in rekreacijo DU Kočevje – REZULTATI V LETU 2015

 40. ŠIU PZDU DOLENJSKE IN BELE KRAJINE

– VELESLALOM       :  ženske ekipno   2. mesto, nastopilo 8 ekip

                                       ženske posamezno : nastopilo 13 tekmovalk

1. mesto Nada Lampe 

9.mesto Nevenka Skender                          

                                       moški ekipno    3. mesto , nastopilo 9 ekip

                                       moški posamezno  : nastopilo 35 tekmovalcev

7. mesto Janez Košir

8.mesto Milan Lampe

Nastopili so še : Franc Miklič, Ivan Malnar, Stane Pogorelc in Roman  Skender

                                                                

– KEGLJANJE           : ženske ekipno  1. mesto, nastopilo 9 ekip

                                      ženske posamezno  :    nastopilo 36 tekmovalk

1. mesto  Angelca Potočnik

2. mesto Anica Rihta

3. mesto Marija Jerbič

4. mesto Vera Janež                                 

                                      moški ekipno   4. mesto, nastopilo 11 ekip

                                      moški posamezno  :   skupno 44 tekmovalcev

9. mesto Bojan Drobnič

Nastopili so še : Jože Krapež, Franc Šturm, Cveto Gornik in Franc Miklič

                                                                      

– PIKADO                   : ženske ekipno 2. mesto , nastopilo 27 ekip

                                      ženske posamezno :   nastopilo 109 tekmovalk

3. mesto Erika Miklič

5. mesto Milka Stevanič

 Nastopile so še : Angelca Žafran, Ivanka Šoštarko

                                      moški ekipno  7. mesto, nastopilo 27 ekip

                                     moški posamezno :   nastopilo 109 tekmovalcev

10. mesto Rajko Tomše

Nastopili so še : Tone Obranovič, Franc Miklič,  Štefan Šoštarko

                                                                    

– STRELJANJE z ZRAČNO PUŠKO

                                     : ženske ekipno 2. mesto, nastopilo 7 ekip

                                       ženske posamezno :      nastopilo 28 tekmavalk

4. mesto Stanka Kep

7.mesto Marija Zalar

 Nastopile so še : Marjana Janež in Nada Učakar

                                                                       

                                    : moški ekipno 1. mesto, nastopilo 20 ekip

                                      moški posamezno : nastopilo 79 tekmovalcev

8. mesto Franci Beljan

9.mesto Janez Česnik

 Nastopila sta še Ivan Klun in Branko Krese

                                                     

– ŠAH                         : ekipno 2. mesto, nastopilo 10 ekip

                                     posamezno :   nastopilo 40 tekmovalcev

najboljša 3. deska Mirko čuk

najboljša 4. deska Franc Miklič

 Nastopila sta še Franc in Zdravko Volf

                                                

 

– BALINANJE           : ženske ekipno 2. mesto, nastopilo 14 ekip

Nastopile : Anica Rihtar, Vera Janež, Marija Petrovčič, Kristina Legan in Majda Klepac

                                     moški ekipno 1. mesto, nastopilo 16 ekip

 Nastopili : Franc Miklič, Veljko Lavrič, Jože Henigman, Zdravko Loknar in Bojan Drobnič

– ŠPORTNI RIBOLOV  : ekipno 9. mesto, nastopilo 9 ekip

    Nastopili so : Miloš Praščevič, Marjan Janež, Slavko Resman,  Mirko Južnič

 

– KEGLJANJE S KROGLO NA VRVICI

                                     : ženske ekipno 10. mesto, nastopilo 11 ekip

 Nastopile : Marija Petrovčič, Majda Klepac, Milena Perko, Angelca Žafran in Bruna Volčjak

                                       Nastopilo 55 tekmovalk

                                       moški ekipno 7. mesto, nastopilo 12 ekip

                                       moški posamezno : 10. mesto Rajko Tomše

  Nastopili so še : Franc Miklič, Jože Krapež, Zdravko Loknar in Franc Šturm

                                      Nastopilo 57 tekmovalcev

 

– ORIENTACIJSKO POHODNIŠTVO

                                      : ekipno 5. mesto, nastopilo 20 ekip

   Nastopili : Erika Miklič, Angelca Žafran, Cveto Gornik, Franc Šturm in Franc Miklič

 

SKUPNI REZULTATI 40. ŠIU PZDU DOLENJSKE IN BELE KRAJINE

                                           ženske   1. mesto , nastopilo 28 društev

                                           moški    1. mesto , nastopilo 31 društev

                     skupno ženske in moški   1. mesto, nastopilo 32 društev

 

ŠPORTNE IGRE ZDUS 2015

 

– KEGLJANJE                ženske ekipno 11 mesto, nastopilo 12 društev

                                         ženske posamezno :  nastopilo 48 tekmovalk

12. mesto Vera Janež

21.mesto Angelca Potočni

27.mesto Anica Rihtar

48. mesto Marija Jerbič

                                      

– STRELJANJE z ZRAČNO PUŠKO

                                         : moški ekipno 6. mesto, nastopilo 13 društev

                                           moški posamezno :

2. mesto Branko Krese

31.mesto Ivan Klun

32.mesto Franci Beljan

38.mesto Janez Česnik

 

– BALINANJE                 : moški ekipno 6. mesto, nastopilo 15 društev

  Nastopili : Franc Miklič, Zdravko Loknar, Jože Henigman in  Bojan Drobnič

 

 

TEKMOVANJA – mednarodni nivo

 

– BALINANJE      moški : 1. mesto mednarodni turnir v organizaciji BK Sodček

  Nastopili so : Franc Miklič, Zdravko Loknar, Jože Henigman in Bojan Drobnič

 

– TEKMOVANJA – medobčinski nivo

                                  moški : 3. mesto turnir v organizaciji DU Draga

    Nastopili so : Franc Miklič, Zdravko Loknar, Jože Henigman in Dore Goljevšček

                                         ženske : 4. mesto turnir v organizaciji DU Sodražica

    Nastopile so : Anica Rihtar, Vera Janež, Marija Petrovčič, Milena Perko in Majda Klepac

                                         ženske : 3. mesto  » Memorial članic DU Draga »

     Nastopile so : Marija Petrovčič, Milena Perko, Majda Klepac , Kristina Legan

 

– TEKMOVANJA – občinski nivo

                                           moški : 1. mesto  » Rekreacijska liga 2015 v balinanju«

   Nastopili : Franc Miklič, Jože Krapež, Jože Henigman, Dore Goljevšček, Milena Perko in Bojan Drobič

                                           moški : 3. mesto  » Rekreacijska liga 2015 v kegljanju »

    Nastopili so : Cveto Gornik, Franc Miklič, Jože Krapež, Franc Šturm, Vito Padovac in Melani Jolič

 

– TEKMOVANJA – društveni nivo

                   prvenstvo DU Kočevje za leto 2015 v balinanju M + Ž:

                                                     moški :     nastopilo 8 tekmovalcev 

1. mesto  Jože Krapež

2.mesto Martin Kajfež

3.mesto Franc Miklič

4.mesto Hinko Jarni

                                                                                            

                                                    ženske :    nastopilo 8 tekmovalk

1. mesto  Milena Perko

2.mesto Marija Petrovčič,

3.mesto Majda Klepac,

4.mesto Anica Rihtar

                                                             

  Predsednik komisije za šport in rekreacijo :   Jože Kozina

DSCI3380 DSCI3377

 DSCN5156 DSCN5148